جزییات خبر

مهندس جهانگرد در مراسم گرامی داشت روز جهانی پست

پایه ارتباطات کشور پست است

(پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶) ۱۳:۲۲

مهندس جهانگرد در مراسم گرامی داشت روز جهانی پست، پایه ارتباطات کشور را خدمات پست دانست.

 :به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست در مراسمی که عصر روز جاری با حضور دکتر واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری و سرپرست نهاد ریاست جمهوری و به منظور گرامی داشت روز جهانی پست در سالن مهر مرکز مکانیزه پست برگزار شد، مهندس جهانگرد ضمن بیان مطلب فوق گفت: پست صنعتی است که هر روز نو شده و هویت ارتباطات کشور به شمار می رود.

وی در ادامه گفت: ارتباطات در کشور به واسطه خدمات پستی معنا یافته و در هر شغل و یا مهارتی، پست به صورت خرد و کلان حضور دارد.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به اسناد قدیمی و جدید ارتباطات اظهار داشت: در همه اسناد موجود از گذشته و حال، به بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات نگاه ویژه ای شده و تنها در دولت نهم و دهم بود که این بخش مغفول مانده و متاسفانه در همه سطوح تنزل یافت.

معاون وزیر روی کار آمدن دولت تدبیر و امید را نقطه عطفی در حوزه اراتباطات برشمرد و گفت: در سال 92 وزارت ارتباطات و شرکت های زیر مجموعه آن به ویرانه ای شبیه بود که نیاز به ساخت مجدد همه قسمت ها داشت و دکتر واعظی با نهایت درایت و تلاش شبانه روزی توانست این مهم را به سرانجام رسانده و از هم گسیختگی موجود را سامان دهد.

مهندس جهانگرد، تلاش های صورت گرفته در 4 سال وزارت دکتر واعظی را بسیار شیرین توصیف کرده و گفت: پست در سال 92 شرکتی با انبوه بدهی و زیان انباشته از سال های گذشته بود که امیدی به بهبود وضعیت آن نمی رفت ولی به لطف خدا و با تلاش های دکتر مهری، شرکت ملی پست به ثبات خوبی در وضعیت حقوقی و اعتبار دست یافته که این مهم بدون همراهی و حمایت های دکتر واعظی اتفاق نمی افتاد.

وی شخصیت و هویت کنونی شرکت ملی پست را حاصل تغییر رویکرد و استفاده از فناوری در خدمات آن دانست و افزود: پروژه ملی جی نف، هویت دولت الکترونیک است و بدون آن این امر محقق نخواهد شد و از این دست پروژه های مهم و زیربنایی در پست کم نیست که همه این تغییرات حاصل اعتقادی است که دکتر واعظی به این بخش قدیمی و بزرگ ارتباطات داشته است.

معاون وزیر ارتباطات تصحیح منابع درآمدی را موجب احیاء صنعت پست برشمرد و گفت: رشد 3 برابری بازار ارتباطات طی 4 سال گذشته کاملا مشهود بوده و این صنعت هم اکنون پیشران رشد کشور است که در پست به دلیل شناخت قابلیت های جدید و تعریف پروژه های زیرساختی بیش از سایر دستگاه های اجرایی قابل مشاهده است.

مهندس جهانگرد اظهار داشت: طی 4 سال گذشته در 6 بخش اقدامات اساسی انجام شده که شبکه ملی اطلاعات، پست و پست بانک، رگولاتوری، تحقیق و پژوهش و بخش فضایی ا جمله آنها می باشد که خوشبختانه همه این دستگاه ها نیز از جمله موفق ترین واحدهای اجرائی کشور به شمار می روند که با هدایت دکتر واعظی به چرخه اقتصادی کشور بازگشته اند.

وی در پایان بار دیگر روز جهانی پس را به کارکنان و مسئولان شرکت ملی پست تبریک گفته و از خدمات ارزشمند آنان تقدیر کرد.


(پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶) ۱۳:۲۲

اخبار مرتبط


پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید